Wyprawy

Korona Gór Polskich w Meindl'u

Jeden z zaprzyjaźnionych z nami podróżników w ostatnim czasie dokonał niesamowitego wyczynu - nie dość że zdobył Koronę Gór Polskich, to jeszcze dokonał tego w pojedynkę, nocą! - według oficjalnych informacji, Adrian dokonał tego jako pierwszy w historii!

Ama Dablam, czyli wyprawa w Himalaje

Znana podróżniczka, Monika Witkowska, początkiem listpada 2015 roku zdobyła szczyt mieszczący się w Himalajach - Ama Dablam. Podczas podróży Monice towarzyszyły nasze buty, model Vakuum Lady TOP GTX. W jednym z wywiadów podsumowujących wyprawę, od uczestniczki mogliśmy poznać jej zdanie na temat butów:

"Na wyprawie testowałam buty firmy Meindl. Wrażenia z testu - wkrótce. Ale bez lizusostwa - spisały się świetnie, zwlaszcza że były naprawdę solidnie eksploatowane."

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć w tej wyprawy.

 

Laos i Filipiny - Ethnic and Climbing Expedition

Ethnic and Climbing Expedition to wyprawa, w której uczestniczyli Łukasz Bartoszewicz, Katarzyna Nowocin oraz Artur Pierzchniak. Realizacja projektu zajęła około 4 miesięcy (od stycznia do kwietnia 2015 roku). Jej celem była klasyczna wspinaczka w Laosie, wytyczenie nowych dróg, a także poszukiwania nowych regionów oraz sektorów wspinaczkowych, zarówno w Laosie jak i na Filipinach. Drugim założeniem było zapoznanie się z tradycjami oraz kultuą plemienia Tau't Batu, zamieszkującego filipińską wyspę Palawan.

Torell Expedition 2012

Prezentujemy kilka wciągających zdjęć z wyprawy, która miała ne celu dotarcie do Ziemi Torella położonej pomiędzy fiordami Van Keulen i Hornsund na Spitsbergenie.

Marek Bytom i jego wyprawy

Marek Bytom – przewodnik górski, organizator wielu wypraw, a przede wszystkim prawdziwy pasjonat gór.

Ameryka Południowa 2011/2012

Końcem sierpnia 2011 Agnieszka i Mateusz Waligóra rozpoczęli swoją rowerową wędrówkę po Ameryce Południowej. Wstępny plan jest prosty do zapamiętania – start w Buenos Aires, potem Patagonią w dół kontynentu, a Andami do góry.

Spitsbergen 2011

Pod patronatem firmy Meindl startuje ekspedycja na Spitsbergen. Uczestnicy wyprawy będą korzystać z butów Vakuum Men GTX.

Droga do Shangri-la 2011

Miło nam poinformować o trwającej wyprawie Oli Nikiel i Łukasza Supergana. Wyruszyli w niezwykłą podróż poszukując swojego Shangri-la, miejsca pokoju i równowagi.

Projekt Błotniak 2011

Meindl jest partnerem wyjątkowego projektu, który wiąże się z mini okrętem do wielu różnych zadań pod wodą. Mowa o projekcie Błotniak, którego początki sięgają lat 70 ubiegłego wieku.

Wyprawa Elbrus 2009

Integracyjna wyprawa wysokogórska, to najważniejsze wydarzenie w pierwszym roku działalności fundacji. Celem ekspedycji jest zdobycie zachodniego wierzchołka masywu Elbrus (5642 m n.p.m.) - najwyższego szczytu Kaukazu.

Strony