Buty Meindl Island MFS Active

Mam wielką stopę życiową, numer 49. Przeważnie miałem problem z dopasowaniem buta do stopy więc musiałem często wyznawać zasadę, że to stopa dopasuje się do buta a but trochę się rozciągnie. Buty Meindl zaskoczyły mnie. Duży wybór rozmiarów, szerokie i wysokie czubki. Używałem butów model Island MFS Active rozmiaru 14UK na przeszło 160 km wędrówce po Puszczy Karpackiej, czesto przy wysokich 30 stopniowych temperaturach. W trakcie marszu od Przemyśla do Ustjanowej Górnej w dużej mierze niebieskim szlakiem podziwialiśmy jeden z najcenniejszych przyrodniczo lasów w Europie. Dowodem tego były nie tylko drzewa ponad stuletnie ale i mnóstwo tropów wilków czy śladów niedziwedzia.

Buty dostały wiele przez ten krótki czas co potrzba do sprawdzenia ich podczas marszu min błoto, wode czy kamieniste podłoża. Po przemaszerowaniu tego dystansu nie zaznałem żadnych niedogodności typu obtarcia, odciski czy bolące palce po długich schodzeniach w dół - dzięki obszernej budowie czubków oraz dobrego usztywnienia w kostce.

Z butów z systemem MFS miałem do czynienia po raz pierwszy. But, który po paru minutach marszu sam się dopasowuje do mojej stopy to naprawdę wielka przyjemność i komfort marszu. Buty spisały się znakomicie. Nastepnym razem też w nich jadę!

Test wykonany przez Jana Faściszewskiego