Buty Meindl Air Revolution 3.5

Solidne, o mocnej konstrukcji i bezkompromisowych, ale też zaawansowanych technicznie rozwiązaniach – model ten może sprostać wszelkim wymaganiom, jakie pojawią się podczas górskiej działalności w trudnych warunkach.

Solidne, o mocnej konstrukcji i bezkompromisowych, ale też zaawansowanych technicznie rozwiązaniach – model ten może sprostać wszelkim wymaganiom, jakie pojawią się podczas górskiej działalności w trudnych warunkach.

W cholewkę z grubej skóry zamszowej wkomponowano niewielkie powierzchnie z tkaniny syntetycznej. Uwagę zwraca bardzo wysoki, gumowy rant – nie ma wątpliwości, że ani paski raków, ani ostre kamienie nie wyrządzą większej szkody tym butom.

Wyściółka wykonana jest z membrany Gore-Tex, zapewniającej przyjazny mikroklimat i optymalną termoregulację. Nisko zaczynający się system dwustrefowego sznurowania DiGAfix, wyposażony w metalowe przelotki i haczyki, umożliwia dobre dopasowanie na całej długości stopy, a wysoka cholewka gwarantuje odpowiednie wsparcie w trudnym terenie lub podczas dźwigania ciężkiego plecaka. 

Język składa się z części wewnętrznej, uszytej z przewiewnej siateczki i miękkiej pianki, oraz z zewnętrznego uszczelnienia, wykonanego ze skóry i gęstej tkaniny – warstwy też łączą się za pomocą rzepa. Podeszwa zewnętrzna Vibram Multigrip 3 oferuje sprawdzoną przyczepność w każdych warunkach.

 

Test pochodzi z Tatrzańskiego wydania Magazynu Góry