Testy

Test Meindl Literock GTX od Turboskrzat

Długo szukałam „podejściówek”. Wybór padł na Meindl Literock GTX w wersji damskiej. I choć nie należy może do czołówki najlżejszych podejściówek i nie jest to minimalistyczny but, ale nie takiego szukałam.

Meindl Litepeak GTX

Nie wszyscy potrzebują ciężkich, zabudowanych, profesjonalnych butów w góry, na wielkie podróże i epickie trasy.

Meindl Litepeak Pro GTX

Mój pierwszy but Meindla był z pełnej skóry, miał mocną podeszwę i trzymał stopę idealnie. Miał tylko jeden mankament - był ciężkim butem. Gdy więc patrzyłem na model Litepeak GTX PRO spodziewałem się podobnych doznań. Ale już po chwili musiałem przyznać, że to zupełnie inna klasa buta.

Buty Meindl Air Revolution 5.3 & Wildhorn GTX

Z Meindlem jest nam po drodze od wielu lat, mieliśmy okazje testować w ciężkich warunkach górskich i pustynnych wiele modeli butów Meindla od wysokich Andów, przez Kordyliery, Karakorum, Himalaje czy Alpy.

Meindl od kilku dziesięcioleci jest światową ikoną jakości wśród wiodących producentów butów górskich.  Wszystkie buty ( a było ich 6 różnych modeli) spisywały się na naszych nogach idealnie. Może była to też kwestia idealnych nóg :) 

Buty Meindl Vakuum GTX

Mój ojciec zawsze dbał o buty. Za każdym razem zerkał pożądliwie na solidną, dobrze wykonaną szewską robotę. Dziadek to samo. Potrafili godzinami czyścić swoje obuwie, tak aby efekt finalny był wręcz nieskazitelny. Od dziadka zawsze słyszałam, że człowieka pozna się po butach. I powtarzał, abym zawsze patrzyła na buty. Tak też czynię, bo i wiem, jak daleko można zajść w dobrych butach, a także jak bardzo można i stanąć miejscu, jeśli się takowych nie ma.

Buty Meindl Island MFS Lady Active

Początek tego roku zaczął się dla mnie niezwykle. Po szczęśliwie zaliczonej sesji, na koniec stycznia udałam się z dwoma fantastycznymi dziewczynami: Pauliną (vryga.pl) i Kingą (floatingmyboat.com) na daleką Północ. Tym samym zrealizowałam swoje marzenie.

Buty Meindl Literock GTX

Wstęp

Wysoki otok, sztywna poprzecznie podeszwa oblana Vibramem i system wiązania umożliwiający dobre dopasowanie do stopy. Meindl Literock GTX to klasyczny but podejściowy. Sprawdzi się podczas trekkingów, które nie wymagają wysokich, ciepłych butów, ale pozwoli nam pokonywać trudniejsze technicznie fragmenty, czy proste drogi wspinaczkowe.

Buty Meindl Litepeak GTX

Wstęp

Wyższa konstrukcja nad kostkę, podeszwa Vibram typu „B” oraz gumowy otok. Meindl Litepeak GTX to typowy lekki but trekkingowy. Jest przeznaczony do nawet wymagających trekkingów w niskich górach lub prostych wyjść w wyższe partie.

Buty Meindl Wildhorn GTX

Meindl to uznany producent butów turystycznych kojarzący się przede wszystkim z wyrobami ze skóry. Trochę zmieniła to seria Air Revolution gdzie pojawiło się sporo syntetycznych materiałów, ale i w butach z tej serii sporo było skóry. Tymczasem na rynku pojawiało się coraz więcej butów syntetycznych różnych marek.

Buty Meindl Island MFS Active

Mam wielką stopę życiową, numer 49. Przeważnie miałem problem z dopasowaniem buta do stopy więc musiałem często wyznawać zasadę, że to stopa dopasuje się do buta a but trochę się rozciągnie. Buty Meindl zaskoczyły mnie. Duży wybór rozmiarów, szerokie i wysokie czubki. Używałem butów model Island MFS Active rozmiaru 14UK na przeszło 160 km wędrówce po Puszczy Karpackiej, czesto przy wysokich 30 stopniowych temperaturach. W trakcie marszu od Przemyśla do Ustjanowej Górnej w dużej mierze niebieskim szlakiem podziwialiśmy jeden z najcenniejszych przyrodniczo lasów w Europie.

Strony