Air Revolution Alpin Meindl GTX

Numer katalogowy: 
4448
Orientacyjna cena detaliczna (z VAT): 
1 749 zł
Twardość podeszwy: 
Rozmiar: 
6 - 12
Materiał zewnętrzny: 
Skóra nubukowa / mesh
Wyściółka: 
GORE-TEX® Surround™ BY MEINDL
Wkładka: 
AIR-ACTIVE®
Podeszwa: 
Vibram Alpin przystosowana pod raki półautomatyczne
Kolor: 
yellow / black

Buty Meindl Air Revolution Alpin przeznaczone dla najbardziej wymagających alpinistów.   Buty idealnie na wyprawy, trekkingi, wyjścia wysokogórskie.  Wykonane z połączenia wysokiej jakości skóry zamszowej oraz wytrzymałego materiału syntetycznego. System Air Revolution zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Wymienna wkładka AIR ACTIVE SOFT PRINT idealnie dopasowuje się do kształtu stopy, amortyzuje wstrząsy oraz  pochłania wilgoć.  Użycie memebrany GORE-TEX gwarantuje doskonałą izolację i nieprzemakalność, a gumowy otok chroni buty przed otarciami i uszkodzeniami podczas wypraw w trudniejszym  terenie. Podeszwa Alpin Rigid firmy Vibram® doskonale amortyzuje wstrząsy i jest przystosowana pod raki półautomatyczne.

Podeszwa B/C

Aktywność: wymagające trekkingi, ostre wspinaczki, wyjścia wysokogórskie 
Teren: nierówne szlaki, rumowiska skalne, via ferraty

Air Revolution

AIR REVOLUTION – OBUWIE Z KLIMATYZACJĄ

System zapewnia optymalne warunki wewnątrz buta, wspiera wentylację oraz utrzymuje jego wytrzymałości i sztywność. Szkielet języka stanowi perforowana pianka MFS, która jest pokryta trójwymiarową tkaniną 3D o otwartej strukturze. Połączenie tych materiałów sprawia, że cały język działa jak pompka. W celu zachowania anatomicznego kształtu języka jego stabilizator został wykonany z mikrofilcu i jest przyszyty do języka. Mocne rzepy wbudowane w rejonie śródstopia i na zakończeniu języka mocują go do buta. Poszerzony kształt języka doskonale dopasowuje się do kształtu stopy i zapewnia wysoki komfort.

 

 

WIĘCEJ POMPOWANIA, WIĘCEJ ODDYCHANIA!

Technologia Air Revolution została jeszcze bardziej udoskonalona. Uzupełnieniem działania systemu w butach jest skarpeta, która dopasowana do ich funkcji sprawia, że system Air Revolution jest pracuje jeszcze lepiej.

FAZA 1

Świeże powietrze jest
wciągane do wnętrza buta

FAZA 2

Ciepłe powietrze jest
wypompowywane na zewnątrz